ESENCE THERMALU: PAVEL CTIBOR

Plazmový fyzik a literát Pavel Ctibor (* 1971) ve své tvorbě experimentuje a přeskakuje mezi různými jazykovými světy a kontexty. Sny, zápisky, pozorování, básně v próze a vědecké rozbory s přídavkem originálního humoru.


Ther zwei mal

Kdo se to tam v záběru nakrucuje u bazénu? Taťko, nechrápej, Zagorka!

Co se?

Nakrucuje u bazénu! – To je ve Varách. To je videoklip. Ve Varách. V Termálu na střeše. Tam je bazén – číhni na ten výhled, panejo!

A jo, Vary. Nojo. Ale – naše… vrátná z práce… mluvila v Mariánkách s nějakou babou, co se léčila… předtim taky ve Varách – a ta povidala, že to není na střeše.

Co, že není ta Zagorka na střeše, dyť mám voči.

Ten bazén,… že není na střeše, v těch Varách, že je stranou. Nějak na skále, stranou toho hotelu.

Jak by moh bejt stranou, když je na střeše…ale nojo, koukám, teďkon… jak vylezla z tý vody, tak tam byl v záběru ten hotel, docela vošklivej věžák. Tak to von by nemoh bejt v záběru takhle, kdyby to bylo na střeše. Ale zas, hnedle, mám za to, že ty bazény jsou dva – jeden je stranou a druhej na střeše toho hotelu. Aby mohli na sebe cákat ti hosti navzájem.

No dobře, až dostanem devizovej příslib, tak se tam pojedem taky podívat, teďka mě nech zdřímnout po šichtě. Nebo ať ti zubař napíše lázně, to se tam podíváme dřív jak skrz ten devizák. A teďka už fakticky neruš, ani kdyby tam byla Hajdovka Janků,… svlíknutá do plavek!