MALÁ INVENTURA KARLOVY VARY

Letos opět ve Varech! Třetí karlovarský ročník kulturního festivalu Malá inventura v regionech, který se koná v Kuksu, Jihlavě, Jičíně, Českých Budějovicích. 

MALÁ INVENTURA divadelních představení i témat roku 2022.

PROGRAM:

ČTVRTEK 6/10, 17:00 | VÝMĚNÍK ZA FINANČÁKEM, Západní 1749, Karlovy Vary

*** VELKÁ VYŠÍVANÁ MAPA / vyšívací setkání

Začali jsme vytvářet společnou ░v░y░š░í░v░a░n░o░u░ ░m░a░p░u░ ░K░a░r░l░o░v░ý░c░h░ ░V░a░r░ů░. Přijďte do ní zaznamenat vaše důležitá místa, příběhy a třeba i sny a přání. Předchozí vyšívací zkušenosti nejsou potřeba, vyšíváme volným stylem a naučíme vás základy.

Vstupné dobrovolné


PÁTEK 7.10., 19:30 | HUSOVKA, Karlovy Vary
***11:55 (Zapětdvanáct): HEJNO BEZ PTÁKŮ – jako host Divadelního studia D3 | divadlo
………….
První divadelní adaptace románu Filipa Douška jako rukojmí humoru autorského divadelního týmu 11:55. Show o samozřejmosti světa, která se odehrává na všech úrovních času a bytí. Magická konference plná iluzí a jejich ztráty.
 
11:55  je mladý generační divadelní soubor složený z absolventů herectví KALD DAMU (ročník Jiřího Havelky) založený v roce 2014.
 
Vstupné: dobrovolná výše – 100 Kč / 150 Kč / 200 Kč // před představením na místě

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

SOBOTA 8/10  VÝMĚNÍK ZA FINANČÁKEM, Západní 1749, Karlovy Vary
***
14:00 – 15:00/16:00 -17:00 | SUPERPRĎÁCKÁ DÍLNA S PAVLOU VARGOVOU | výtvarná kavárenská dílna pro děti

15:00 | ÚSTAV ÚŽASU: Cirkus Prdítko | představení pro celou rodinu

Nevhodné představení Jakuba Folvarčnýho pro odvážné děti a stydlivé dospělé, ideální pro poklidné rodinné odpoledne. PSHOW, která jde za hranice viditelného a představitelného.

Vstupné: 50 Kč // před představením na místě

17:00 |  MALÁ INVENTURA BODŮ VARU / procházka

Procházka zásadními místy ve Varech, které ovlivnily světovou kulturu. Tentokráte s průvodci z divadla BezDirky/aka Senometu, Martinem Kaiserem, Zdeňkem Daňkem a Michalem Fejtem.

Kde a kdy to ve Varech kulturně vřelo? Kde se v nedávné i vzdálenější minulosti nacházela pozoruhodná místa uměleckých setkání?

Vstupné dobrovolnéPONDĚLÍ 10/10, 18:00 KANCELÁŘ ARCHITEKTURY MĚSTA, Karlovy Vary                                                                                                                                                                                                                                           ***

DOMOV A MĚSTO | mezioborová diskuse o zakořenění, zabydlování ve městě a místě ve vztahu ke kultuře, umění a architektuře.
……….
Jak se tvoří pocit domova ve městě?
Jaké procesy vedou k zabydlování prostoru, jak se projevuje nedostatek zabydlení a co je opakem domova?
Jak se liší představy o městě jako domově napříč časem, kulturami a generacemi? A má prostor, jako jsou Karlovy Vary, ve vztahu k představě domova nějaká specifika ovlivněná jejich historií, demografií, ekonomikou a politickou správou?
 
HOSTÉ:
Ing. arch. Karel ADAMEC, architekt a ředitel KAM KV
Richard KUBÍČEK, DiS. koordinátor sociálních služeb v Člověku v tísni Karlovy Vary, aktivní člen Food Not Bombs Karlovy Vary
Georgy MEZHUEV, terénní pracovník pro cizince v TADY a TEĎ, dobrovolník, student sociální antropologie na ZČU v Plzni
Petr POLA, PhD., estetik, dramaturg, umělecký ředitel festivalu Malá inventura, programový ředitel kulturního networku Nová síť
 
Moderuje estetička Tereza Hadravová ze spolku VZBUĎME VARY

Vstup volný

ÚTERÝ 11/10 | VÝMĚNÍK ZA FINANČÁKEM, Západní 1749, Karlovy Vary
***
17:30 nebo 20:00 | DARIA GOSTEVA: MOSKVA – DAČNOJE | divadlo

Autorské dokumentární loutkové představení ruské scénografky v rámci projektu NOVÁ SÍŤ ZA UKRAJINU o takřka komunitním soužití v tajemné vile pod smrky kousek za Moskvou. Studená kuchyň, postavená z okenních rámů, prudké červené shody, zpívající ‘burzhujka’, Dong i Jumbli, práh a terpentýn. A my.

Doporučujeme rezervaci! Max. 20 osob na představení: tereza@offcity.cz

Vstupné: Dobrovolná výše 100 Kč/150 Kč/200 Kč (před představením)

Recenze Marty Martinové v magazínu A2

Pořádají VZBUĎME VARY a NOVÁ SÍŤ. Partneři: Divadelní studio D3 a koalice VÝMĚNÍK/DIZAJNPARK.

Za podpory: MKČR, Karlovarský kraj, Státní fond kultury