MALÁ INVENTURA KARLOVY VARY – OSTROV

Letos opět ve Varech! MALÁ INVENTURA malých i velkých divadelních představení, performance a workshopů. Divadelní festival MALÁ INVENTURA podruhé v Karlových Varech, které se tak připojí se k Praze, Českým Budějovicím, Jihlavě a Jičínu.


PROGRAM:

24/9 17:00 Karlovy Vary, galerie SUPERMARKET wc *** MALÁ INVENTURA PŘÁNÍ / tvůrčí dílna

Co si přejete na letošní podzim/zimu? Přijďte si to vyšít!

Zahajujeme sezónu přástek a setkání. Přijďte se naučit základům vyšívání a vzájemně se inspirovat oblíbenými básnickými texty. Základní vyšívací stehy nás naučí textilní designérka a výtvarnice Lenka Herzogová.
S sebou – můžete vzít básně, které máte rády/rádi.
Vstupné dobrovolné


25/9 18:00 Ostrov, DŮM KULTURY OSTROV, Velký sál
***
Baumann & Handerson: HOW THINGS GO
/ pohybové divadlo

Dva performeři a řetěz pokusů postavit něco pozoruhodného. Představení inspirované hrami Domino a Mikado, seriálem Pat A Mat i dlouhou tradicí němých filmů. Taneční, fyzické a vizuální divadlo pro dospělé i pro děti od 6 let.
Účinkují: F. Baumann (DE), S. Henderson (US/CH).
Vstupné: 100 Kč // Předprodej vstupenek Infocentrum Dům kultury Ostrov, Mírové nám. 733, Ostrov. Online předprodej: www.dk-ostrov.cz


26/9 15:00 Karlovy Vary, před Národním domem, třída TGM

MALÁ INVENTURA MÍST VARU / procházka

Kde a kdy to ve Varech kulturně vřelo? Kde se v nedávné i vzdálenější minulosti nacházela pozoruhodná místa uměleckých setkání? Projděte se pamětí kulturního prostoru Karlových Varů s kulturním aktivistou a hudebníkem Lvem Havlíčkem.

Vstup volný27/9 18:00 THERMAL – galerie / otevřený prostor ve 2.patře
***
ESENCE MÍSTA/THERMAL
/ koncert + taneční performance
koncert DBLV + performance IMPROPLUSKONTRA + performance Věra Ondrašíková a studentky HAMU

Jemně experimentálně – umělecké UFO. UFO poprvé přistálo ve Varech v roce 1977, díky astronautům Machoninovým zde vybudovalo svou základnu. E.T. se vrací na místo činu, aby prozkoumal esenci Thermalu.

Jaké představy a sny Thermal probouzí? Jaké jsou jeho možnosti? První živý výsadek uměleckého průzkumu ESENCE THERMALU.

  • Koncert DBLV– výtvarnice a performerka Máša Černíková alias BIO MASHA a samorostlý multiinstrumentalista Luděk Kazda a jejich geniální bigbeat/electro/hiphop/noise vzpírající se jakýmkoliv módním vlivům. Jejich hutné beaty a přímočaré hity nemilosrdně trefují hřebíček na hlavičku, ať už je číkoliv. Autorská dvojice má na kontě tři alba, z nichž zatím poslední je nahrávka Šlápla na hrábě (o vypjatém individualismu) (2020). Skladby pracují s nezaměnitelnou hrou se slovy a schopností kritizovat s humorem a sebeironí. Naživo unikátně živelné.
  • Performance IMPROPLUSKONTRA Vol. 10 – tanečnice a choreografka Markéta Kuttnerová a kontrabasista Tom Novák, tvůrčí autorská dvojice, se noří do nálad, podob a tvarů různých prostor v ČR. S mimořádnou vnímavostí ohmatávají atmosféru každého místa, takže charakter a téma představení jsou vždy jedinečné.
  • Performance Věra Ondrašíková + studentky KND HAMU – průzkum prostoru prostřednictvím pohybu a tance // Adéla Vávrová / Daniela Kolková / Aneta Bočková / Andrea Tomsová

Vstup volný


28/9 FILMCAFÉ A KINO DRAHOMÍRA, K. VARY
***
14:00 – 17:30 * KAVÁRNA
TVŮRČÍ KAVÁRENSKÁ DÍLNA „Vesmír“ s Pavlínou Vargovou. Jak vypadá ten váš vesmír? Vstupné dobrovolné.
***
15:00 volno/16:00 volno/17:30 obsazeno * GALERIE

VENDULA BĚLOCHOVÁ, IAN MIKYSKA: PĚT KNIH / divadlo
Pět knih, pět symbolů vědění. Okamžik v životě člověka, lidstva, planety i celého vesmíru. Divadelní zkoumání věčných otázek za pomoci zvuků, poezie, knih i vlastního dechu.Představení pro 12 diváků pro dospělé a děti od 12 let, vzniklo za podpory KALD DAMU.
Vstupné: 50 Kč. Rezervace míst: tereza@offcity.cz.

Pořádají VZBUĎME VARY a NOVÁ SÍŤ. Partneři: Dům kultury Ostrov, Kino Drahomíra, THERMAL.